Nazwa:

Heli-One

Strona www:

Media społecznościowe:

Stephen Ow, Senior Director, Business Development

tel: +1-778-554-2699

mail: stephen.ow@heli-one.com

Jens Morten Mørland, Sales Director, Europe

tel: n/a

mail: n/a

Opis firmy:

Heli-One jest wiodącym światowym dostawcą usług wsparcia eksploatacji śmigłowców (ISS) i dostawcą rozwiązań z ponad 60-letnim doświadczeniem w obsłudze szerokiej gamy śmigłowców. Posiadają trzy obiekty serwisowe o łącznej powierzchni ponad 430 000 stóp kwadratowych (Kanada – Vancouver, Norwegia – Stavanger, Polska – Rzeszów) oraz biura obsługi klienta i centra dystrybucji w kluczowych lokalizacjach na świecie. Heli-One posiada certyfikaty i wiedzę fachową producentów OEM, w tym Airbus, Sikorsky, Leonardo, Bell, Safran i GE. Świadczą usługi z zakresu pomocy technicznej w trakcie eksploatacji (na miejscu), modyfikacji, aktualizacji, naprawy i remontów komponentów, w tym skrzyń biegów, silników, awioniki i innych.

Cel na MSPO:

Chcą rozmawiać z PZL-Świdnik (córka Leonardo Helicopters) i PZL Mielec (córka Lockheed Martin/Sikorski). Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach MRO dla śmigłowców AW101 i AW149, których zakup Polska niedawno ogłosiła. Chcieliby też rozmawiać z polską i innymi policją i strażą graniczną z Europy Środkowo-Wschodniej oraz byliby zainteresowani, aby rzeszowski zakład stał się centrum MRO dla ukraińskich śmigłowców.

Zaangażowanie w Polsce:

Z pomocą Ambasady Kanady w Polsce Heli-One otworzył w Rzeszowie w 2014 roku placówkę MRO dla śmigłowców. Obiekt ma powierzchnię 65 000 stóp kwadratowych i zatrudnia ponad 70 wysoko wykształconych i wykwalifikowanych inżynierów, techników i menedżerów.

Aktywność (poza Kanadą i Polską)

Na całym świecie. Zakłady w Polsce i Norwegii, ale także świadczy usługi MRO do Niemiec, Szwecji i Finlandii.