Nazwa:

Thornhill Medical

Strona www:

Media społecznościowe:

Lesley Gouldie, Prezydent/CEO

tel: +1 647.971.5817

mail: lgouldie@ThornhillMedical.com

tel: n/a

mail: n/a

Opis firmy:

Wypełnianie luk w wojskowej i humanitarnej opiece krytycznej wytrzymałymi rozwiązaniami dla surowych, transportowych i ekstremalnych środowisk, w tym. stężenie tlenu, funkcje OIOM, parametry życiowe, odsysanie, wentylacja i znieczulenie. MOVES® SLC™, stosowany na Ukrainie, wydłuża okres intensywnej opieki w przypadku klęsk żywiołowych, masowych wypadków lub konfliktów, zapewniając zaawansowane możliwości medyczne bliżej linii frontu. Przenośny, mały, lekki, zasilany bateryjnie, bez konieczności stosowania ciężkich, niebezpiecznych butli z tlenem, z opatentowaną wentylacją obwodową i wytwarzaniem tlenu. Połącz z lekkim i kompaktowym MADM™, aby zapewnić skuteczne znieczulenie gazowe w szpitalach polowych i wysuniętych do przodu jednostkach chirurgicznych, zapewniając szybką konfigurację i mobilność operacyjną.

Cel na MSPO:

Thornhill Medical pragnie spotkać się z wojskowymi jednostkami zdrowia, w tym wojskowymi organizacjami zajmującymi się edukacją medyczną i badaniami, które modernizują wojskową opiekę medyczną dla operacji wielodomenowych i operacji bojowych na dużą skalę. Thornhill chciałby również spotkać się z partnerami strategicznymi, w tym z dostosowanymi urządzeniami medycznymi, rozwiązaniami interoperacyjnymi i telemedycznymi, platformami transportowymi, dostawcami usług humanitarnych i nie tylko.

Zaangażowanie w Polsce:

Przedstawiciele Thornhill mieszkają w Warszawie. Współzałożyciel, dr Ludwik Fedorko, jest Polsko-Kanadyjczykiem, absolwentem Warszawskiej Szkoły Medycznej i praktykującym anestezjologiem w Toronto’s University Health Network.

Aktywność (poza Kanadą i Polską)

Siły zbrojne Belgii, Izraela, Ukrainy i USA.